بستن
  • 02144719610
  • 02144737760

فرهنگ و هنر

ردیفکد دورهنام دورهتاریخ شروعروز و ساعتمدت (ساعت)تخفیفشهریه (ریال)شهریه با تخفیفسرفصلرزروثبت نام
دوره ای برای نمایش وجود ندارد

آموزش طراحی دستی جواهرات

طراحی کلاسیک و یا به عبارتی دیگر "طراحی دستی" همواره به عنوان یک تخصص و هنر مهم در ساخت و تولید زیور آلات نقش به سزایی داشته و دارد. همه چیز از یک "طرح" شروع می شود، از یک تجسم و خلاقیت، که می توان ابتدا آن را به صورت دقیق و با ابعاد و اندازه ی مشخص بر روی کاغذ آورد و سپس به دست یک جواهر ساز داد تا آن را به یک مدل فیزیکی قابل لمس تبدیل کند. تا قبل از امکان طراحی با استفاده از کامپیوتر، پروسه ی ساخت یک مدل در بهترین حالت به این سبک بوده است.

آموزش طراحی جواهرات با رایانه(نرم افزار  ماتریکس Matrix8)

اگر شما توانایی ارائه و ترسیم تجسمات خود را بر روی کاغذ ندارید و یا توانایی ساخت یک مدل با ابزار جواهرسازی را به صورت دستی و سنتی ندارید، می توانید با استفاده از کامپیوتر و به صورت مستقیم، طرح خود را به کمک نرم افزار ترسیم و طراحی کرده و سپس با استفاده از دستگاه های تولید، مدل اولیه آن را بسازید. روشن است که داشتن تجربه و توانایی طراحی دستی و یا جواهر سازی کمک زیادی به فراگیری طراحی با رایانه می کند اما نداشتن توانایی طراحی دستی و یا ناتوانی در استفاده از ابزار آلات جواهر سازی هیچ تأثیری در یاد گیری طراحی طلا و جواهر با رایانه ندارد و در واقع پیش نیاز فراگیری این تخصص نمی باشد.
دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های هنری و فنی و مهندسی مرتبط با این تخصص - رشته های طراحی صنعتی، گرافیک، نقاشی، هنر های تجسمی، مجسمه سازی و کامپیوتر - می توانند با سرعت و سهولت بیشتری طراحی طلا و جواهر با رایانه را فرا گیرند و وارد بازار کار و کسب درآمد در این تخصص جدید شوند.


آموزش ساخت زیورآلات

ساخت زیورآلات از مجموعه مشاغل رشته صنايع دستي و هنر است كه وظايف انتخاب و تهيه سنگ هاي نيمه قيمتي، طراحي، شناخت ابزار و نحوه اتصا ل قطعات به يكديگر با توجه به طراحي در اشكال و طرحهاي متفاوت و چيدمان هاي متفاوت را بر عهده دارد و با مشاغل طلا و جواهر سازي ، مليله سازي نقره در ارتباط مي باشد.در دوره آموزش ساخت زیورآلات ضمن معرفی و شناخت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، آشنایی با ابزار و یراق در ساخت زیور آلات، مبانی رنگ و کاربرد آن در طراحی زیور آلات، ساخت زنجیر ، درست کردن قفل، آموزش گوشواره، آموزش انواع انگشتر،  آموزش انواع دستبند ، طراحی و ساخت نیم ست، طراحی و ساخت آویز، آموزش انواع بافت با سیم در زیور آلات به هنرجویان آموزش داده می شود. هنرجویان پس از گذراندن دوره ساخت زیورآلات، توانایی ساخت زیورآلات با طلا ، نقره و مفتول مس به همراه سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی را کسب می کنند.

آموزش طراحی لباس

طراحي لباس، هنر استفاده از طراحي و زيبايي شناسي در توليد پوشاك است و متاثر از فرهنگ‌ها و آداب و رسوم جوامع مختلف بوده و به اندازه همين تفاوت‌ها داراي تنوع بالايي است.
طراح مد و لباس باید دید خوبی نسبت به رنگ ها و اشکال داشته و در هنر دوخت و برش متبحر باشد. او باید از آخرین تحولات و تغییرات در دنیای مد اطلاع داشته و جامعه خود را به خوبی شناخته و از نیاز و علایق آن آگاه باشد تا بتواند متناسب با نیاز و علایق آنها مدهای زیبا و مورد پسندی را ارائه دهد.
هدف از برگزاری این دوره ها آموزش کاربردی این رشته برای تربیت هنرجویان جهت ورود به بازار کار و صنعت پوشاک کشور است.


نقاشی روی شیشه و سفال

تزئین ظروف با رنگ و نقاشی هنری است که قرن ها در میان ملل مختلف محبوبیت داشته است و آثار متعدد و متنوعی از این هنر را می توان در موزه های نقاط مختلف جهان یافت. گذشته از ظروف شکیل با نقاشی های حرفه ای و یا کنده کاری های پیچیده و ظریف که از گذشته های دور تا کنون توسط هنرمندان چیره دست در این رشته آفریده شده گاه ایجاد طرح ها و حتی خطوط ساده رنگی نیز می توانند ظروف بسیار ساده را به ظروفی زیبا و چشمگیر تبدیل کنند.

نقاشی موزائیک 

هنر موزائیک گستره وسیعی در تاریخ دارد و نمونه های چشمگیری تا کنون باقی مانده است .نقاشی موزائیک اثری است با دوام که هم برای مکانهای عمومی و فضاهای بیرون مثل پارکها،خیابانها،فروشگاهها و فضاهای تجاری و نمایشگاهی مناسب می باشد وهم مناسب کار روی سطوح و تابلوهای قابل حمل مثل میز و صندلی و غیره است.موزائیکهایی که از تمدنهای مختلف به جا مانده اند هر یک به شیوه مستقلی اجرا شده اند.

تکنیک های رنگ و پتینه

پتینه کاری چیست؟ رنگ کردن با مواد و انواع رنگ ها و زیر ساخت های مختلف و استفاده از تمامی وسایلی که در طراحی داخلی به کار می رود که هدف آن ایجاد تنوع رنگی یا کهنه کاری شیء مورد نظر است. به عبارت دیگر، هر جسمی را که بتوان با ایجاد بافت و بکارگیری رنگ، نمایی کهنه و فرسوده شده و یا اکسید شده در آن ایجاد نمود پتینه کاری نامیده می شود. در واقع پتینه، هنر نشان دادن فرسودگی، خوردگی و کهنگی بافت و رنگ اشیاء ساخته شده (مجسمه، کوزه، ظروف، قاب عکس و . . . ) و حتی فرم های مدرن می باشد.

کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به موسسه فن آوران نوین تهران می باشد

طراحی سایتتوسط بهسامان

مشاور آفلاین است